Kalite Politikamız

Yöntem Araştırma olarak amacımız; tüm paydaşlarının araştırma yolculuğunda birlikte yürümek istediği bir fikir ve çözüm ortağı olmaktır.

Bu amacımıza ulaşmak için yalnızca Kalite Yönetim Sistemi gerekliliklerine uymakla kalmayıp bunun ötesine geçen ve gerçek anlamda içselleştirilmiş bütünsel bir kalite yaklaşımı ile yol alırız. Sektör standartlarının çok üstünde bir kontrol oranı uygulamakla birlikte kalitenin nicelikle doğru orantılı olmak zorunda olmadığından hareketle kontrol yaklaşımımızı temelde nitel bir zemine oturturuz.

Araştırma sektörünün ulusal ve uluslararası meslek kuruluşları olan Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD), World Association of Opinion and Marketing Research Professionals (ESOMAR) ve World Association for Public Opinion Research (WAPOR) üyesi olarak bağlı bulunduğumuz tüm bu meslek kuruluşlarının gerektirdiği Güvenilir Araştırma Belgesi (GAB) ve Pazar, Kamuoyu ve Sosyal Araştırma Yönetim Sistemi Standardı (ISO 20252) sertifikasyonlarına sahip olup aynı zamanda bu kuruluşların meslek kurallarına da uygun hareket ederiz.

Yöntem Araştırma bu amaçlarına ulaşmak için ilk günkü amatör ruhunu ve soru sorma ve öğrenme tutkusunu koruyarak profesyonel nitelikte ve uluslararası düzeyde araştırma ve danışmanlık hizmeti veren, “butik” bir “araştırma atölyesi” olup bir “araştırma fabrikası” değildir