Kobilerin yüzde 23’ü veri güvenliği konusunda endişe taşıyor Aksigorta’nın Yöntem Araştırma firması ile birlikte gerçekleştirdiği, 12 ilde, hizmet ve imalat sektöründe faaliyet gösteren 304 mikro KOBİ’yi kapsayan araştırmasına göre; Kobilerin yüzde 56’sı halen “işyerinde” faaliyetlerine devam ederken, yüzde 44’ü evden çalışıyor. Tüm mikro kobilerin yüzde 23’ü ise “kurumsal veri güvenliği” konusunda endişe taşıyor.
Yemek Dumanı Evin Havasını Kirletiyor Üç büyük kentte yaşayan her 5 kişiden 3’ü, yaşadıkları ortamdaki hava kirliliği kaynaklarının farkında değil Dyson ve National Geographic Türkiye işbirliği kapsamında Yöntem Araştırma tarafından Türkiye’nin üç büyük şehrinde gerçekleştirilen iç mekân hava kirliliği farkındalık araştırmasında yemek dumanının evin havasını kirlettiğini ortaya koydu.
Gittigidiyor’un, Kobilerin e-ticarete dair algılarını ortaya koymak üzere Yöntem Araştırma Danışmanlık işbirliğiyle gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları açıklandı…
AvivaSA, yeni marka konumlandırması “Yarın Şimdiden Güzel”i desteklemek ve ülke olarak son 10 yıldaki başarılarımız için hafıza tazelemek amacıyla “Türkiye’nin 10 yılı” isimli dijital iletişim projesini, yaptırdığı bir araştırma ile destekledi. Yöntem Araştırma Danışmanlık ve AvivaSA işbirliğinde gerçekleştirilen araştırmadan önemli bulgular elde edildi.
The Brand Age dergisi, 100. sayısına özel hazırladığı çalışma ile kendi sektörüne damga vuran 100 ismi açıkladı. 9 farklı kategoride değerlendirilen isimler arasında; Güler Sabancı, Ömer M. Koç, Kaan Terzioğlu, Tansu Yeğen, Ali Taran ve Betül Mardin gibi isimlerin yer aldığı listeye girenlerden biri de araştırmacılara ve hedefine ulaşmak isteyenlere ilham vermiş olan Yöntem Araştırma’nın kurucusu Bülent Gündoğmuş.
Yöntem Araştırma tarafından Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği (HEGEM) için Giresun’da yapılan bir araştırmayla ’Ev Hizmetlerinde İnsan Gücünün Özellikleri ve Kayıt Dışılığın Nedenlerinin Tespiti yapıldı…
Yontem Research at Sustainable Brands Istanbul 2017…
OYPG Olağan İdari Ve Mali Genel Kurulu’nda Otomotiv Yenileme Pazarı’ndaki sektörel analiz sunumu ilgi gördü!
Yöntem’in Aksigorta araştırması Milliyet’te…
“Kaza Yapan Kadınlar Eşini Erkekler Sigortacısını Arıyor”
Aksigorta Sağlık Araştırması
“Korsan Kitap Araştırması” ile Baykuş Ödülü alan Yöntem Araştırma Mynet’te
Yöntem Araştırma Aksigorta araştırmasıyla Milliyet’te
Turkish “Pirate Book Research” receives research award
Yöntem Araştırma MasterIndex ile Sabah’ta
“MasteIndex Yaz Tatili Araştırması” ile Yöntem Araştırma DHA’da
“MasterIndex Gençlik Araştırması” ile Yöntem Araştırma Milliyet’te
“Kasko’dan En Büyük Beklenti Kaza Anında Hızlı Destek”
“Afet Zararlarının Azaltılması Araştırması”
“Türkiye Dünya’yı Nasıl Algılıyor”
“İlk tercih dizel araçlar”
Banka ve Kredi Kartı Kullanım Alışkanlıkları Araştırması