Ödüllerimiz

Yöntem Araştırma, yarım asıra doğru yürümekte olduğu araştırma yolculuğunda başta Türkiye Araştırmacılar Derneği‘nin (TÜAD) 2012 yılından bu yana gerçekleştirdiği Baykuş Ödülleri olmak üzere ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli alanlarda ödüller aldı:

  • Memnuniyeti en iyi ölçen araştırma projelerinin yarıştığı Memnun Baykuş kategorisinde PEGASUS HAVA YOLLARI için gerçekleştirilen müşteri memnuniyetini tüm süreçleri ile düzenli, eksiksiz ve sürdürülebilir bir şekilde ölçen “Göklerdeki Memnuniyet” adlı araştırmamız.
  • Toplum sorunlarını en iyi anlayan ve tanımlayan kamuoyu ve sosyal araştırmalara verilen Sosyal Baykuş kategorisinde HEGEM için gerçekleştirdiğimiz, ev işçiliği yapan kadınların sorunlarını belirlemek ve hakları konusunda bilinçlenmelerine yönelik çözüm üretmeyi amaçlayan “Kadın’ın Adı Yok” adlı projemiz.
  • Araştırma bulgularına dayanılarak üretilen iç görülerin başarısı ve bunların hayata geçirilmesiyle elde edilen kazanımları ödüllendiren İçgörülü Baykuş kategorisinde NOBEL İLAÇ için 5 farklı ürünü incelediğimiz “Efsanelerin Dönüşü” adlı projemiz.
  • Toplum sorunlarını en iyi anlayan ve tanımlayan kamuoyu ve sosyal araştırmalara verilen Sosyal Baykuş kategorisinde Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu YAYFED için gerçekleştirdiğimiz ve sanat, kültür, edebiyat üretenlerin en doğal hakları olan telif haklarının nasıl korunacağına yönelik çözümler geliştirmeyi amaçlayan “Kitap Okuma Alışkanlıkları ve Korsan Kitap ile Mücadele Araştırması” adlı projemiz.
  • Adını, Yunanca taçlandırmak anlamına gelen Stevie kelimesinden alan ve dünyanın en prestijli iş ödüllerinden biri olan Stevie Awardsda, yönetici ortağımız Sevim Aktulga ile “Women in Business” alanında Türkiye’de Yılın İşletmesi ödülü alan ilk araştırma firması.
  • Kurucumuz Bülent Gündoğmuş ile The Brand Age dergisinin %100 Hedefi Vuran 100 İsim ödüllerinde “En İyi Araştırmacı” ödülü.
  • Kurucumuz Bülent Gündoğmuş ile TÜAD Cesur Baykuş özel ödülü.

Başarımızın mimarları olan, tasarımdan raporlamaya kadar projenin tüm zorlu süreçlerinde vefakarca çalışan araştırma uzmanı ve kalite kontrol kadromuza, bunaldığımızda sıcacık demlenmiş çayıyla bize yetişen, tüm proje süreçlerimizde şirket aracımızla bizi defalarca oradan oraya götürmekten bıkmayan destek ekibi arkadaşlarımıza teşekkürlerimizle…

Birlikte daha nice başarılara…